Koçtaş

Created May 5, 2021 · Updated 2 months, 1 week ago mzim.catalog:21

Catalog
Koçtaş
Name Koçtaş-retailer
Description

Koçtaş - Vikipedi

Koçtaş; Koç Grubu'na bağlı, yapı malzemeleri satışı yapan firma.

1955 yılında kurulan Koçtaş, Koç Topluluğunun ilk şirketlerinden biridir. 1996 yılına kadar Yapı Malzemeleri toptancısı olarak faaliyet gösteren şirket, hem tali bayiilere, hem de büyük inşaat projelerine hizmet sundu. 1996’da, perakendeciliğe başlama kararı alarak, ilk ev geliştirme mağazasını İzmir Bornova’da açtı. Antalya, İzmir Balçova ve Bodrum mağazaları ile büyümesini sürdürdü.

2000 yılında Koç Holding ile Kingfisher B&Q arasında ”Joint Venture” anlaşması yapıldı ve sadece ev geliştirme perakendeciliği yapmak üzere yeni bir şirket kurularak, Koçtaş markası ile devam etme kararı alındı.

2001 yılında Koçtaş İstanbul Kartal’da 10.000 m² büyüklüğündeki en büyük mağazasını açtı. Koçtaş İstanbul’daki ikinci mağazasını İstanbul'un Şişli semtinde Cevahir Alışveriş Merkezi'nde açarak bir alışveriş merkezi içerisinde yapı marketi açan ilk marka oldu. Edremit ve Kuşadası mağaza açılışlarını, Koçtaş’ın en büyük mağazası olan Ankara izledi. 2006 Temmuz ayında Koçtaş, İstanbul’daki üçüncü mağazasını Yenibosna’da açtı. 2007 yılında İzmit, Bursa, Eskişehir, Alanya ve Mersin mağazaları açıldı. 2010 yılında ise Gebze mağazası eklendi. 2021 yılı itibariyle Koçtaş'ın Türkiye genelinde 165 mağazası bulunmaktadır.

Catalog items

0

Catalog Items
Image Poz No Title Instances Cost Time Unit Cost Unit Cost Chart
— No Catalog Items found —
per page